Moja misja

Blog ladyunicorn.pl powstał w 2018 roku, a jego głównym celem miało być uporządkowanie moich przepisów na kosmetyki i nadanie mojemu hobby kształtu. Początkowo nie zależało mi na tym, żeby ktokolwiek tu zaglądał, wystarczyło mi, że tworzę coś swojego, co daje mi ogromną satysfakcję. W końcu blogów kosmetycznych są setki i po co pchać się w blogosfere z kolejnym?

Zmieniłam jednak zdanie.

Najchętniej odwiedzane sklepy odzieżowe toną w tandecie, która rozpada się po drugim praniu, a ludzie ślepo podążają za modą gubiąc po drodze dobry smak, sklepy spożywcze pełne są uzależniającego pseudo-jedzenia, a w drogeriach na każdym kroku czekają na nas kosmetyki napompowane tanią chemią.
Przykro patrzeć na dziewczyny, które dziwią się, że tracą włosy lub płaczą nad stanem swojej cery nie przyjmując do wiadomości, że kupując w kółko produkty z najniższej półki nie tylko pogarszają stan swoich włosów czy skóry, a również wydają więcej, bo pieniądze idą w błoto.

Moją misją jest, poprzez temat naturalnej pielęgnacji, zachęcenie do uważniejszego i wolniejszego życia, wolnego od badziewia i ludzkiej bezmyślności.
Ludzie wiecznie się śpieszą, nie zwracają uwagę na to co robią, po co i za czym właściwie tak biegną.

Przejście na naturalną i bardziej świadomą pielęgnację prawdopodobnie nikomu życia nie odmieni, ale może stać się pierwszym krokiem w drodze do prawdziwie szczęśliwego i mądrego życia.

Kategoria „moje kosmetyki” to baza kosmetyków hand-made, które zrobiłam i opracowałam osobiście. Mam nadzieję, że już za kilka lat zobaczycie Lady Unicorn na jednej ze sklepowych półek.